טבעות אירוסין ונישואין – חלק או משובץ?

ישנן טבעות אירוסין משובצות יהלומים, ישנן טבעות אירוסין בעלות שיבוצים אחרים, אך לא כן בטבעות נישואין הן נוטות לרוב להיות חלקות.

חכמי ההלכה קבעו שהחתן נותן לכלה טבעות נישואין פשוטות, שעשויות מחומר אחד – ממספר סיבות. העניין ההלכתי הוא שיש חשש כי בטבעות משובצות באבנים (כטבעות אירוסין) הכלה עלולה להעריך את הטבעות ביותר ממה שהן שוות. אם הפער יהיה גבוה יש חשש שהקידושין לא תקפים.
סיבה נוספת היא חברתית.  על מנת לטשטש את ההבדלים בין עשירים לעניים, הטבעות יהיו על פניהן שוות. סיבה נוספת היא כדי לתת לבני הזוג להתעלם מהצד החומרי כך שהזוג יוכל להתרכז בפן הרוחני שעומד מאחורי מוסד הנישואין.

למי שמחפשת טבעת נישואין וקצת מבולבלת, הנה מספר טיפים שיסיעו לך במשימת הבחירה. נא להרגע. למצוא טבעות זה לא עניין מסובך כל כך.

 

אף אחת לא רוצה להגיע לשבוע של החתונה ללא טבעת מוכנה ומזומנה, במידה הנכונה ובעיצוב המושלם לדעת הרוב. כדי למנוע לחצים מיותרים כדאי להגיע מספיק זמן מראש וכמובן להקפיד שהטבעות מושחלות בקלות מעבר לפרק האצבע התחתון, כדי שלא תלחצנה אם האצבעות מתרחבות, במזג אוויר חם למשל .

בכל מקרה אין מה לדאוג – במהלך השנים אם האצבעות מתרחבות אפשר להרחיב את הטבעות, בדרך כלל כחלק משירות ללקוח או תמורת סכום סמלי.

רוב רוכשי הטבעות רוצים טבעות מיוחדות בעלות עיצוב אישי יחודי. טבעות נישואין עשויות מקשה אחת בחלקן הפנימי. הן לא משובצות או מרוקעות, ועשויות ממתכת אחת. אפשר כמובן במספר גוונים. למעשה, אין איסור ממשי לשבץ את הטבעת באבן, אך רוב טבעות הנישואין מסתדרות בלעדיהן. ואת ענין ה"שיבוץ" נוטים למרכז לטבעות האירוסין.

כשמגיעים לבדוק עיצובים של טבעות כדאי לשים לב למספר פרמטרים שכל אחד מהם יכול היות מיוחד בפני עצמו. אז איך גורמים לטבעת להיראות מדהימה, גם ללא אבן ?

למרות שטבעות הן בדרך כלל עגולות, יש טבעות מרובעות שנותנות מראה שונה ומיוחד ובנוסף הן לא מסתובבות על האצבע ומאד נוחות.

אמנם הטבעות צריכות להיות מיקשה אחת, אבל אין בעיה לחרוט או ליצור תבליטים כחלק מהטבעת. ובפרט בטבעות אירוסין.

יש אפשרות לחבר שלוש טבעות שונות נפרדות. הן כמובן משתלבות האחת עם רעותה.

בדרך כלל מומלץ על טבעות עגולות  פשוטות ודקות. שמים אותן על האצבע עם טבעת האירוסין שמעניקה את נוכחותה.

נשים רבות שרצו טבעות מגוונות וצבעוניות, מצאו פתרון לעניין. הן מתקדשות בטבעות החלקות מתחת לחופתן, ולאחר החופה הן משבצות אותן באבנים.

השארת תגובה